tel.: +48 22 425 40 00
kom.: +48 601 698 888
e-mail: info@avrent.pl
iFloor to innowacyjna na polskim rynku technologia prezentacji, polegająca na wyświetleniu na wybranej płaszczyźnie (ściana, stół, podłoga, bar, lada) jednej z kilkunastu gotowych koncepcji animacji. Koncepcje te - inaczej zwane scenariuszami to zbiory reakcji wyświetlanego obrazu pod wpływem ruchu. W każdym scenariuszu zastosowane są inne efekty, które można dowolnie modyfikować, mieszać lub zmieniać. Każdy z efektów posiada szczególne właściwości oraz własne tło dźwiękowe w zależności od tego - czego dotyczy prezentacja.
W swojej ofercie posiadamy najbardziej zaawansowany sprzęt do obsługi systemu interaktywnych podłóg/barów/ścian w Polsce. Nasze aplikacje oferują płynną animację oraz dokładne wykrywanie ruchu, natomiast cały system wielokrotnie przewyższa zarówno funkcjonalnością jak i jakością konkurencyjne systemy. Naszym produktem są stworzone na najnowszym silniku graficznym 3D, w pełni modyfikowalne efekty graficzne. Czego następstwem są gwarantujące grafikę najwyższej jakości animacje.
Jako jedyni na polskim rynku oferujemy system iFloor w 3D !
Jak to działa?
Podstawowymi elementami wchodzącymi w skład iFloor są:
- silny projektor multimedialny (5500 - 10 000ANSI) z obiektywem szerokokątnym i lustrzanym systemem odbicia obrazu
- kamera
- emitery podczerwieni (IR)
- wysokiej klasy komputer PC
- konstrukcja trawersowa (chyba, że w danym obiekcie jest inna możliwość instalacji systemu iFloor)
- akrylowa powierzchnia projekcyjna (Acrylic Flat Display)
- głośniki
Zasadą działania iFloor jest zespolony system projekcji multimedialnej. Czujnik ruchu mieszczący się w kamerze przekazuje dane do komputera, a ten po ich przetworzeniu - do projektora. Takie połączenie pozwala na wyświetlenie animacji reagującej na każdy ruch, który wychwyci czujnik kamery. Ten sam sposób wykorzystuje tło dźwiękowe - co owocuję spójnym scenariuszem obrazu i dźwięku.
Jakie są rodzaje scenariuszy animacji wchodzących w skład systemu iFloor ?
PODWODNY ŚWIAT
Koncepcja, dająca najwięcej możliwości modyfikacji oraz ciesząca się niesłabnącym powodzeniem wśród dotychczasowych klientów. Efekt daje wrażenie chodzenia po wirtualnej wodzie, która poprzez swoje właściwości, zachowanie i realizm, sprawia wrażenie stąpania po naturalnej wodzie. Pod powierzchnią, swobodnie mogą pływać tropikalne rybki, również reagujące na nasz ruch - najczęściej ucieczką :). Tłem a zarazem dnem ukazującym się pod rozproszoną przez nas wodą, może być dowolny obraz dostarczony przez klienta (np. logo), zdjęcie (np. promowanego produktu) bądź też dowolna animacja lub film. Bardzo ważne jest również to, że scenariusz ten posiada olbrzymie możliwości modyfikowania występujących w nim obiektów. I tak, zamiast pływających rybek możemy przygotować techniką animacji 3D, dowolny przedmiot/obiekt w zależności od potrzeb naszego klienta. Oczywiście do każdej animacji możemy dobrać odpowiednie tło dźwiękowe.
ODSŁANIANIE
Scenariusz, który polega na odsłanianiu przez poruszającą się osobę grafiki stanowiącej tło (logo, rysunek, zdjęcie produktu) w pełni przykrytej innymi drobnymi elementami (inne rysunki, loga, obiekty 3D)
ROZSIEWANIE
Scenariusz ten, polega na rozsiewaniu przez osobę poruszającą się po podłodze drobnych grafik na jednej dużej grafice stanowiącej tło.Przykładem mogą być kwiaty na trawie. Oczywiście rozsiewać możemy dowolne grafiki dostarczone przez klienta jak równiez specjalnie stworzone przez nas dostosowane do jego potrzeb.
ŚCIERANIE
Scenariusz polega na odkryciu przez osobę poruszającą się po podłodze grafiki (stanowiącej tło), a przykrytej zupełnie inną grafiką - np poprzez odkrywanie jednego obrazu pod drugim, odgarnianie śniegu, piasku bądź też każdej innej tekstury związanej z promowanym produktem/marką.
PIŁKA NOŻNA
Opcja umożliwiająca zagranie w wirtualną piłkę nożną, golf lub bilard
MOZAIKA
Animacja pozwalająca na rozbicie obrazu, zdjęcia, loga w mozaikę składającą się z dowolnej ilości elementów
Interaktywne (wirtualne) rzuty karne
Interaktywna gra oparta o projekcje z dwóch projektorów lub jednego projektora i dodatkowego nośnika obrazu (np. monitory bezszwowe, telebim diodowy) wraz z systemem kamer śledzących ruch. Jest to system, który można stosować zarówno w na eventach odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach jak i na imprezach plenerowych (np. strefy kibica) posiadających możliwość ustawienia zadaszenia w postaci np. namiotu.
Całe rozwiązanie nie zajmuje dużej powierzchni, a na pewno będzie dużą atrakcją idealnie wpisującą się w chatakterystykę imprez piłkarskich takich jak zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii.
Jak duży może być wyświetlany obraz ?
Wielkość wyświetlanego obrazu zależy przeważnie od wysokości sali/pomieszczenia w którym ma być zainstalowany system. Z reguły jest to powierzchnia od 1,8m x 2m do 5m x 4m (w razie konieczności także większa).
Czy iFloor może być stosowany tylko na podłodze ?
Oczywiście, że NIE ! iFloor można stosować również do stworzenia tzw. stołu interaktywnego w którym możemy pograć w bilard, cymbergaja, bądź też wyświetlić na nim inną - dowolną prezentację. Interaktywny stół działa na takiej samej zasadzie jak pomniejszona podłoga interaktywna - z tym tylko wyjątkiem, że na zmiany animacji wpływamy ruchami rąk. Bardzo interesującą opcją jest wykorzystanie stołów interaktywnych w barach, pubach czy klubach. Aktywna animacja wyświetlana na barze, może być doskonałym wsparciem dla promocji konkretnej marki alkoholu, papierosów czy innego produktu w danym miejscu.
Obraz z interaktywnych stołów/barów może być wyświetlony z projektora jak również na monitorach plazmowych 40'' - 103''.